Radmila


Existují zásadní věci, které si nemůžu dát sama. Děkuji vám za ně.

       "Nenechá tě uhnout před tebou samým. Může na tebe křičet, může na tebe šlápnout. Může s tebou plakat i smát se. To vše s respektem k tobě, k tvým projevům. Provede tě bezpečně. Žádná rychlokvaška. Práce. Spolupráce. Poznáni"   

Drahomíra Koňaříková - auditorka

      "Radmila vidí i cítí v okolním světě spoustu jevů a akcí, které jsou pro jiné skryté. Můžete diskutovat o tom, jestli tedy skutečně jsou, anebo zda je to dohad, pocit, doměnka. V jejím světě ale fungují a platí, proto setkání s ní je vždycky výletem do paralelního světa - ať už v něj věříte anebo ne.
Setkání s jejím vnímání světa je obohacující a objevnou zkušeností. Je pak na každém, kolik z toho uplatní ve svém životě.
A kdo se nechce pouštět do dobrodružných výletů za hranice zřejmého, může vyzkoušet její reflexní masáže. Dialog s vaším tělem, který Radmila zahájí, vás překvapí. Málokdo předem tuší kolik informací o životě, o vlastní osobnosti, o tajeném i zjevném naše tělo křičí do okolí.
A kdo naslouchá a kdo má fundovaného překladatele - kterým Radmila jednoznačně je - ten zažije velké dobrodružství objevování sebe sama."

Petr Horký - režisér-dokumentarista, producent, publicista, moderátor a cestovatel.

      "Človek s hľbokým cítením odhodlaný slúžit v mene skutočných hodnot. Čistá a žiarivá bytosť, ktorá kultivuje pozitivného a zdravého ducha. Radmila je vášnivá odborníčka, je spoľahlivá, srdečná a spontánna. Moj kontakt s ňou je potěšením a vždy mimoriadně naplňujúci. Jeden z najvynimočnejších ľudí, akého som spoznal."

Michal Matějovič - cestovatel a manažer vrcholových sportovcov a umelcov, absolvent kalifornskej univerzity v Los Angeles

      "Napadala mě slova, která ji vystihují... autentická, laskavá, čistá, pravdivá ... ta slova mi ale nestačila, zdála se mi málo...

...a nakonec zbylo něco, co je podstatné - pocit, který vedle Radmily a s ní máte, jako přítel, kolega, klient. Vedle Radmily může být každý člověk naprosto sám sebou, ve všem, čistě, tiše, upřímně a cítí a vnímá celým svým srdcem, že skutečně může a že je tam Radmila v každém okamžiku s ním - tiše, empaticky, s porozuměním.

Jako přítel s úsměvem, radostí, objetím i se smutky a starostmi. A jako terapeut ho velmi citlivě a opravdu velmi profesionálně vede, aby neuhnul sám před sebou, aby zůstal a neschoval se, aby našel, co potřebuje uvidět, uslyšet, procítit."

Ing. Jaroslava Východská Nováková PhD. MBA - ředitelka Topconsulting, lektor, terapeut

       "Připadá mi, že z ní znám jen trochu. Co já vím, možná ještě méně. Ale i tak dost na to si říkat, koho jsem to vlastně potkal?!

Imperativem pro její žití je svoboda, nezávislost, láska, růst. Miluje dělat činnosti, u kterých je naděje, že ovlivní svět směrem k dobru. Miluje řeč srdce, když nachází partnera s těmito kvalitami, je šťastná.

Oddaná společnému záměru. Tak oddaná! Stokrát můžeš mít pocit, že odešla, a ona se po stoprvé objeví a zase trochu jinak.

Vnitřně tak citlivá! Mohl jsem její citlivost zahlédnout, a to je čarokrásno, jde to mimo normální rozsah. Neznám takové frekvence.

Tak odvážná! Další by to nedali. Fakt to takto myslím. S tolika strachy musela sama jít. Nebojí se jít s člověkem kamkoliv, navštívit jakýkoliv prostor, který budí strach, obavy.

Vnímá vnitřní světy v barvách, vůních, pohybech, silách, atmosférách, příbězích a přímo je předává. Zná ty nejhlubší místa, tam kde se rodí zvuky a pohybuje se v nich.

Dočasně podpoří, utiší, vyslechne, poskytne citovou výživu, energii, ujištění, ale to je jen nástroj, učení. Od toho tady nejsem, teď jsem ti ukázala, co jsi chtěl vidět a vědět, podpořila jsem tě, teď je to na tobě. Leť.

Vykonfrontuje, když je to na místě, konfrontaci nevyhledává. Teď zase ty, já udělala dost - vztah drží vyrovnaný. Neztrácí sama sebe, neutopí se ve vztahu, pracuje přesně s dávkováním pozornosti, zohledňujíc záměr klienta i svůj osobní záměr.

Důvěřuje.

Je tu.

Je absolutní."

Jiří Červenka, kouč, ex finanční ředitel nadnárodní společnosti, auditor

      "Radmila je živel. Přesně řečeno je pro mě Radmila silný koktejl všech čtyř živlů. Všechny dobře zná, pojímá, přijímá a používá.

Radmila je dotek. Setkání s ní je pro mě vždy hluboké a nezapomenutelné. Jakýkoli její dotek projde až do těch nejcitlivějších míst. Přináší do nich světlo a lásku.

Radmila je misky vah. Precizně a bez odsuzování vysleduje, jestli jsou misky vah v rovnováze, nebo na kterou stranu a z jakého důvodu jsou nakloněny.

Radmila je prvočíslo. Je výjimečná a nelze ji brát jinak, než jako celek. Ani ona věci nedělí, vidí je vždy v celkovém kontextu.

Radmila je nádherná žena. Na její krásnou tvář, spontánní projev, ladné držení těla a neokázalou eleganci se nemohu vynadívat.

Radmila je jemnost. Je křehká a citlivá a přistupuje tak k sobě i k okolí. I v konfrontačních chvílích se pohybuje citlivě a jemně. Jako peříčko snášející se k zemi.

Radmila je láska. Láska prostupuje vším, co dělá. Láska je záměrem její práce i samotného jejího bytí. Láska s ní chodí všude a zůstává i po jejím odchodu.

Především je pro mě Radmila mým nejbližším přítelem. Člověkem, kterému naprosto důvěřuji. Jsem si u ní plně vědoma, že dostávat od ní jistotu v porozumění, blízkosti, v hozeném pomocném laně, péči, souznění i beze slov a podpoře v neomezené míře, je nevyčíslitelně vzácné. Přítelem, kterého najít, je výhra do života. Přítelem, cenným pokladem. Velmi si vážím jí i našeho vztahu."

Petra Holubová - studovaná milovnice své mateřské i cizích řečí

       "Kromě všeho, co je na tomto webu o ní napsáno, je Radmila ještě: dobrodružná cestovatelka, snivkyně, zpěvačka, vizionářka, cukrářka, tanečnice, výborná přespolní běžkyně (a vůbec všestraná sportovkyně), módní návrhářka, fotografka, odbornice na feng-šuej, dietoložka (možná spíše "ta, co rozumí jídlu"), tantrička, spisovatelka, a taky telepatka a jasnovidka. Její dotek prostupuje čas. Její slova otvírají skály. Její srdce fascinuje každého, kdo ho ucítí. Jedinou její nevýhodou je, že poptávka po setkání s ní a s jejím mistrovstvím vysoce převyšuje její časoprostorové možnosti."

Jan Budař - umělec

      ,,Radmila je poznání. Je inovace, průvodce. A je svoboda. Radmila je neotřelá, precizní, s jasným záměrem a cílem. Radmila je bezpečí. Je pláč i smích. Je prostě život. Naslouchá, nasměruje, zastaví, poodhalí, poposune. To vše s láskou a úctou.
Práce s Radmilou je cesta, proces, znovuobjevení. Je to pochopení sebe sama a návrat k sobě."

Nina - General Affairs

       "Radmila je pre mňa silnou kombináciou vysokého levelu profesionality a nádhernej miery ľudskosti a to je jeden z dôvodov prečo jej dôverujem a cítim sa s ňou v bezpeči.

V mojom živote nanovo zadefinovala slovo “pravda” a “strach”. Viac ako rok spolu otvárame rany, ktoré poctivo, s láskou ošetruje. Radmila nie je len terapeut. So svojim vzdelaním a empatiou, otvorenosťou a odvahou je to žena, s ktorou milujem tráviť čas. Počas našich stretnutí sa uvoľnila v mojom živote obrovská energia a priestor na novú prácu, priateľstvá, zlepšenie medziľudských vzťahov, pohľad na rodičovstvo a nájdenie cesty k samej sebe. Radmila je výnimočná."

Zuzana Kaduková - tvorca a lektor pohybového konceptu, yogy a tanca

        "Radmila je pro mne bezednou studnicí inspirace, informací a energie. Radmila mne nepřestává fascinovat, překvapovat a bavit. Umí mne při našich společných setkáních rozbrečet, rozesmát, umí se smát i brečet se mnou. V komunikaci se mnou a na seminářích je přesná, jasná, efektivní, někdy nekompromisní, zároveň vytváří prostředí bezpečné pro vyjádření i těch nejintimnějších a nejcitlivějších pocitů.

          Radmila je mým průvodcem objevování sebe samé, pomáhá mi najít odpovědi na otázky: Kdo jsem? Vnímá mne okolí tak, jak já si myslím, že mne vnímá? Jaké vztahy si tvořím? Jak o své vztahy pečuji? Za co vše jsem v komunikaci já zodpovědná? Jak komunikovat přesně a efektivně? Jaké jsou mé zdroje a jak o ně mohu pečovat? Jak být autentická? Co je Láska, sexualita a intimita?
Učí mne zorientovat se v mých pocitech, emocích, prožitcích, v tom, co se děje uvnitř mne i kolem mne. Díky Radmile se mi mění vnímání sebe samé a tím i prožívání a vnímání života, objevuji nové chutě, vystupuji ze své komfortní zóny, dotýkám se své hranice, potkávám inspirativní a silné osobnosti. Vše dohromady způsobuje krásné a viditelné změny v mém životě. Cítím a vím, že Radmila zasahuje do mnoha dalších aspektů mého života, které jsem si zatím nezvědomila. "

Kateřina Gřešková, Obchodní ředitelka, jednatelka

     "K Radmile mam nekonecny obdiv. Jej dar rozumiet slovam medzi riadkami, jej pristup k praci plny lasky a discipliny, jej schopnost rozumiet ludom na mnohych leveloch a jej zivotne nadsenie maju obrovsky dopad na to, ako zijem svoj zivot.

Radmilina vinimocnoat spociva v tom, ze je ochotna so mnou kracat celu cestu. Nastavuje mi zrkadlo, obcas ma vedie, obcas ma necha ist a skumat, vzdy je radikalne uprimna, place so mnou, tak isto ako i preziva hlboku radost. Nase stretnutia spracuvavam este dlho do tom, ako sa stali. Vzdy ked sa k nim v hlave vraciam, nachadzam novu rovinu toho, co Radmila so mnou zdiela.

Mala som nesmierne stastie ze Radmila prisla do mojho zivota a dufam, ze v nom este dlho ostane."

 

 

          

Lucia, riaditelka pouzivatelskeho vyskumu

       "Radmilka,
.
.
.
stačí to vyslovit a už se usmívám
a domnívám se že teď i ona.
Život mohou dělit milníky ze setkání s lidmi, tak mám i život před Radmilou a po něm.

     Čím si mě získala, je informovanost, efektivita, otevřenost, upřímnost a lidskost.
Práci s Radmilou vnímám jako rovnocennou. Na otázky má přesné odpovědi. Umí narovnat.
Radmile důvěřuji.
Čeho si na ní vážím je mnoho, mohla bych vypisovat drobné věci od pohybu, přes volbu slov, k celkovému způsobu života a projevu.
Shrnuje to slovo komplexnost.
Radmila je pro mne fungující vesmír,
život,
přirozenost,
ano, i láska.

     Jsem ráda, že ji ve svém životě už budu mít navždy.

zuzana, architektka

         "Radmila je světlo, které Vám svítí na cestu, abyste se neztratili!
Radmila je maják, který Vám udává správný směr i v té největší mlze!
Radmila jsou kořeny, které Vás pevně ukotvují v tom, kdo jste, kam směřujete, jaká je Vaše pravda.

         Radmila mi pomohla znovu objevit sebe samu. Nebo vlastně... poprvé objevit sebe samu. Jen těžko se dává do slov vše to, co díky našim sezením prožívám a jak mi naše povídání změnilo život. Jedná se o velmi hluboké, citlivé, jemné až posvátné záležitosti, které se nedají (a ani nemají) interpretovat.

        Je neuvěřitelné, že již první sezení nastartovalo tak úžasné změny v mém životě. S Radmilou pracuji teprve dva měsíce, ale to, co jsme doposud společně "odmakaly" vydá klidně za celý život! Tak velké to je!"

Veronika, členka organizačního výboru Olympiády a Paralympiády Tokio 2020

        "Radmilka, je mnoho vecí, ktoré si na Tebe vážim a obdivujem.

Clarissa Pinkola Estés v Ženy, ktoré behali s vlkmi hovorí, že, ak má žena šťastie, vo svojom živote nájde zopár “divokých matiek.” A ja myslím, že som v Tebe jednu našla.

Cítim, že v Tebe mám oporu.

Ukazuješ mi cestu, ktorá vedie do mojej podstaty a vždy trpezlivo mi na ňu posvietiš, keď z nej zostúpim.

Nikdy mi nedovolíš pred sebou uniknúť.

Počúvaš ma celým svojím bytím a odpovedáš celou svojou múdrosťou.

Otváraš mi zázračné komnaty ľudského bytia, ktoré ma nechávajú dlhé týždne premýšľať o jeho zákonitostiach.

Si ku mne nekonečne láskavá, ale veríš mojej sile a veci mi vždy povieš narovinu, v ich plnej pravdivosti.

Držíš ma vo výške mojich vlastných očakávaní a snov a to aj, a vtedy možno ešte intenzívnejšie, v momentoch, kedy ja v tých výškach byť nechcem.

Tiež mi ukazuješ ako vyzerá žena, ktorá žije naplno svoju ženskosť. Aj svoju mužskosť. A akú krásnu symfóniu vedia v žene tie dva aspekty rozohrať.

Ukazujš mi ako vyzerá život žitý v pravde k sebe a okoliu. Ako vyzerá skutočná sloboda. A láska.

Inšpiruješ ma už len svojím bytím.

Je mi nesmiernou cťou, že Ťa môžem mať v mojom živote.

 

Martina Mlynská, Product Operations Manager