VZTAHY - otázky


Odpovědi na vaše otázky k tématu “VZTAHY”.

Hovoríme často o zlých vzťahoch, chorých, ale aký je znak dobrého zdravého vzťahu? Možno ho niektorí aj majú, ale nevedia to.

Zdravý vztah je zdravé spojení a pozná se podle toho, co ve vztahu roste, čeho přibývá, podle plodů, vášně, dynamiky a radosti těch, kteří se spojili.
Kvalita vztahu se pozná podle vědomého směřování přebytkové energie, která vzniká daným vztahem.

Ako môže vzťah rásť? Hovoríme, že čo rastie je zdravé, aké sú príklady rastu vzťahu. Ako by asi zdravý vzťah mohol fungovať?

Vztah roste jako vše ostatní co roste. Má svou výživu, zdroje, potenciál, vlastnosti, podmínky, potřeby, vnitřní a vnější prostředí, dynamiku a cykly. Zdravý vztah funguje jako zdravý organismus. Pečujeme o něj úplně stejně, jako pečujeme o rostliny, studánky, domy nebo třeba zahrady. Jde o to, uvědomit si, že každý jsme samostatnou zahradou na spojeném území, že každý máme osobní zodpovědnost za stav své vlastní zahrady a když na zahradě nikdo nepracuje, neznamená to, že na ní nic neroste. Co můžeme zahradě skutečně dát? O co můžeme na zahradě pečovat? Je to stejné, jako ve vztahu s lidmi. Pokud si získám krásný vztah ke své studánce, budu přirozeně ctít studánku druhého člověka, i kdyby on sám si jí nevážil.

Rovnováha vo vzťahoch, čo to vlastne je?

Rovnováha je podstata stability každého organismu. Díky ní se plynule pohybuje. Rovnováha je vyrovnanost mezi nádechem a výdechem. Mezi přijímáním a dáváním. Udržuje zdraví organismu. Pokud jej udržujeme u sebe, přirozeně jej dodržíme i ve vztahu s někým dalším.

 

ZPĚT DO KAVÁRNY