SEXUALITA - otázky


Odpovědi na vaše otázky k tématu SEXUALITA.

Jaký je vztah mezi sexualitou a intimitou?

Takový jaký si ho uděláte. Intimita je blízkost, důvěra, sdílení v rovině citové, emoční i spirituální.

Self abuse - znieužívanie samej seba. Koľko krát som nedokázala povedať nie, a to je jedno kvôli čomu, niekedy sa mi len chcelo spať, alebo keď som si dokazovala že som hodná lásky.

Zneužívání a sebepoškozování není přímo spojené se sexualitou. Tam se tento vztah projevuje, ale není jeho počátkem. Počátek je v sebehodnotě, ve zkušenosti, která přinese obětování se. Tento prožitek se v nás zakotví jako řešení ke spokojenosti ve vztazích.

Či aj bez toho, aby som zažila sex, môžem vedieť, že mám niejaku úchylku, že ma niečo iné vzruší?

Ano, můžete zjistit, co vás vzrušuje i bez prožitku sexu. Nevím, co myslíte úchylkou. Víc bych se ptala, co vám to vzrušení dává a co jím v sobě živíte, nebo co si jím naplňujete. Tím porozumíte sobě.

Prečo je sex pre ženu prijimanim (muž dáva, ona prijima) a tým pádom nieje az tak doležite či ‘dosiahne’ orgazmus?(aj pre zenu samotnu)

Tento princip se netýká sexuality a čistého sexu. Jde o nastavení těl a z toho vychází prožitek. Prožitek sexu u muže při erekci, zasunutí, vstupování, pronikání do ženy a ejakulaci, je jiný prožitek ze vzrušení, než prožitek ženy, při otevírání se, přijímání, vlhnutí a orgasmu.
Zkuste si představit co nejvěrohodněji, že máte stále penis a ten reaguje vzruchem na smyslnost. Představte si, že takto souložíte a že je to vaše přirozenost při dosahování uspokojení. Je to prožitek spojený s pohybem dopředu. U ženy je to prožitek spojený s otevřením se, s přijetím. Těla muže a ženy jsou takto disponována.

Přesto muž i žena mají schopnost prožívat obě polohy a při spojení mohou zažívat až nejistotu, kdo má penis a kdo vagínu. Kdo je muž a kdo žena. Vaginální uspokojení a klitorialní uspokojení je pro ženu jiné. Pro muže uspokojení přes vzrušení se prostatou, přes konečník je jiné, (také extatické), než uspokojení výhradně přes vzrušení se penisem.

Co je ženský výstřik při orgasmu?

Výstřik ženy při orgasmu je urina (tekutina z močového měchýře). V naší kultuře je kolem této “schopnosti” ženy vytvořená až magická bublina, která zcela zkresluje pohled na to, co vzácného dává žena muži.
Užívání uriny v páru patří do prastarých tantrických technik. V páru byla urina přijímána vzájemně. Její homeopatické účinky byly známé jako posvátné přijímání duality. Stejně se přistupovalo ke všem sekretům muže i ženy.

Něco jiného je mokrý orgasmus ženy. Při něm se o tekutinu,(sekret), starají Skeneho žlázy.

Každá žena může zažívat vnitřní i vnější orgasmus?

Pokud se rozhodne ho zažívat, tak ano. Každá žena může zažívat i nezažívat orgasmus.

Líbání se ženy se ženou je sexualita a nebo intimita?

Co si ony ženy dovolí, to bude.

Jak reagovat ve vztahu na to, že partnera vzruší pouze něco, co tomu druhému je proti srsti? Co tomu druhému nevyhovuje? Potlačit se a vyjít mu vstříc nebo prostě říct jednoznačné ne?

Najít, co vyhovuje a těší oba. Ujasnit si, ujistit se, připomínat si, jak zásadní je pro ně oba milování, právě jich dvou spolu. Pak je spojí společné přání milovat se, místo tlaku na chtít se vzrušovat. Každá kreativita pak jen potěší.

Jaký je rozdíl mezi sexem a sexualitou?

Sex je akt a sexualita je komplet dějů a jevů vycházející ze vzrušení. Sexualita se děje i mimo akt sexu. Dříve se plně uznávalo, že se děj odehrává mezi rozdílnými pohlavími, teď hledáme cestu k popsání, že se to děje na základě přitažlivosti i u stejných pohlaví.

ZPĚT DO KAVÁRNY