erotický vztah


Cokoli mě může zastavit, zdržovat, odvádět pozornost, i štvát. Fajn je, mít na paměti kam jdu.  Pokud cíl nemůžu minout, pro ten pocit, co ve mě hoří, tak to je nejvíc!!  

Je jasné, že každý pohyb má veskrze pozitivní záměr!
Svůj vlastní, naplňující, pozitivní záměr.
Úplně každý pohyb; od agresora, válečníka, politika, manipulátora, jakkoli nasraného, krutého, či hloupého člověka. Je to pohyb a pozitivní záměr je princip pohybu.
Systémy ani lidé nejsou zlí, jen se vzájemně můžou kdykoli zastavit.
Vstupujeme si do cesty, narážíme na sebe, bráníme si v pohybu, nebo taky svádíme ostatní na svou cestu.

Děláme to. Když mě někdo žduchne, neznamená to, že sednu na patník a už se nezvednu, s ročním lamentováním, že to byl on, kdo mě zastavil. Nebýt jeho, už jsem dáávno v...kdekoli.
Nebo třeba, že bych po každém úsměvu od hezkého chlapa zapomněla, kde je moje doma. To zatím ne.
Občas bývám dost zmatená, ale svoje doma a cíle svých cest mám ráda. Hlídám si je. Víš co, doprava bývá různá.

Zastavujeme se. To ano. Přesto dál hledáme kudy. Chytáme v sobě silnější pocit než je strach a tím je vášeň. S ní přeskakujeme ploty; k horám, do polí, do ateliérů, k milencům, k učitelům, do garáží, do firem, do srdcí.

Když se zamiluješ, není co řešit. To se říká. Zdá se, že je to skutečnost.
Gunter Schmit, (jeden z nejlepších terapeutů ve svém oboru, s revolučním přístupem k závislostem) říkal: ,,Erotický vztah k cíli, dosahuje cíl”.
Myslím, že to tak je. O něčem vlastně jen mluvím, že to udělám, zato některé věci dělám stále a třeba o nich vůbec nemluvím. Má v tom prsty ta vášeň. Vede mou pozornost přesně. Něco jako nastavená GPS, která občas přepočítává. Ať už jde o kreslení, tanec, angličtinu, gramatiku, chůzi, vaření, kovářství, politikaření, život, moc. Zakoukat se můžu do čehokoli. Naplňovat mě může jen to, co je mi vlastní. Stejně člověk dělá jen, co ho chytlo za srdce, či za koule. Ať už ze strachu, nebo z vášně.

Cestu za svými sny miluji
Mluvím si nahlas
V srdci mi hoří
Jsem nekompromisní
A čas mi příjemně teče.
Zastav mně :-).

ZPĚT DO KAVÁRNY